top of page
Firmamız
Business Meeting

26 yıla yakın süredir Ayvalık Ekonomisine değer katan Uzun Grup; iş dünyasına ilk adımlarını zeytin ve zeytin yağı sektöründe atmıştır. Bugün Uzun Grup faaliyette bulunduğu gıda, inşaat, turizm ve son olarak da sağlık sektöründe yenilikçi vizyonlar ile öncü rol üstlenmektedir. 

Tarihçe
uzun_grup_tarihçe2.PNG

Mübadele yıllarında Midilliden Ayvalık'a gelinmesi ile başlayan Zeytin ve Zeytin yağı ticareti iş kolu ile başlayan yolculukta TBMM'nin 1976 yılı Sanayi Kuruluş Raporunda da geçen, Ayvalık'ın İlk fabrikalarından birini ailemiz büyükleri tarafından kurulmuştur19. yüzyıl sonunda Turizm ve inşaat sektörlerine girerek büyüten ve günümüzde Turizm, İnşaat ve gıda sektörlerinde kaliteli hizmet veren büyüme odaklı bir firmadır. 2012 yılında bu üç iş kolunun aynı çatı altında toplanıp Nihat Uzun tarafından markalaştırılması ile Uzun Grup kurulmuştur. 

Strateji
Image by Mark Fletcher-Brown

Esnek yönetim yapılarıyla değişimlere açık, kalite ve müşteri odaklı bir yönetim anlayışını benimseyen Uzun Grup; Cunda adasın Uzun Otel, Armutçuk Uzunhan Otel ve ek olarak 2018 yılı itibari ile Ayvalık dokusunu yansıtan Stone hill otelle kaliteli tatil anlayışını farklı konserlerde sunmaktadır.

Genel Müdürümüz
IMG_20190401_014340_675.jpg

2012 yılından ticari faaliyet kollarını birleştierek genel müdürlik görevini Nihat Uzun üstlenmiştir. Nihat Uzun lise eğitimini Ayvalık Anadolu lisesinde tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesinde Elektronik Mühendisliği eğitimi almış, eğitinin  1 yılını İsveç'in Malardalen Üniversitesinde exchange yaparak endüstriyel küçük ölçekli robot projesinde ve de Li_po projelerinde araştırmalar yaparak geçirmiştir. Elektronik eğitimini erken bitirerek(3.5 yıl) kalan zamanda denk gelen  eğitiminin son kısımlarında ilgi anlanı olan Pazarlama ve Yönetim konularına dersler almış ve de bu alanda International Business Data Analysis yarışmasında Avrupa birincisi olmuştur. Daha sonrasında sırasıyla Huawei ve de Ernst and Young firmalarında yazılım mühendisi  ve de Danışman olarak çalışmış bu sayede bir çok firmanın işleyiş biçimi hakkında bilgi sahibi olmuş ve de proje yöneticiliği yapmıştır. Günümüzde sahip olduğu bu bilgi birikimini Uzun Gruba aktarmaktadır. 

bottom of page